Рада прийняла закон про штрафи до 34 тис. грн за перевантажені фури

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 1047 про збільшення штрафів за перевантажені фури. Спочатку документ підтримали за основу 323 голосами нардепів, а потім в цілому 331 голосом депутатів.
Автори - вісім нардепів від "Слуги народу" на чолі з Олександром Кубракове.
Законопроект передбачає введення штрафів від 8,5 до 34 тис. Грн за перевищення допустимої ваги вантажу транспорту. Сума санкції буде залежати від того, наскільки вага більше норми:
на 5-10% більше - штраф 8,5 тис. грн,
на 10-20% більше - штраф 17 тис. грн,
більше 20% - штраф 34 тис. грн.
Гроші, отримані від сплати цього штрафу, мають намір перераховувати до державного дорожнього фонду.
Встановлюється, що відповідальність за таке порушення буде нести власник автомобіля (людина або компанія) або зареєстрований користувач. Якщо мова йде про авто на Єврономер - то людина, який ввіз транспорт в Україну. Відмова сплатити штраф або оскарження відповідної постанови - причина заборонити в'їзд іноземцю в Україні.
Згідно із законопроектом, якщо водій пасажирського або вантажного транспорту проігнорував прохання зупинитися представника Держслужби з безпеки на транспорті - йому загрожує штраф 3400 грн або позбавлення права керування на 3-6 місяців.
Перевантаження фури може бути зафіксований автоматично. Тоді того, хто вважається водієм, надішлють постанову про штраф поштою. Якщо водій хоче отримувати такі повідомлення на телефон або електронну пошту - йому потрібно звернутися в МВС.
Відзначимо, чинним законодавством за перевантаження фур передбачений штраф 510-680 грн (ч. 1 ст. 132-1 Адмінкодексу).
Як повідомлялося, влітку в Україні зафіксували новий антирекорд перевантаження - на габаритно-ваговому комплексі в Одеській області одна з фур важила 202 тонни.